Jak urządzić sypialnie zgodnie z trendami na 2022 rok?

Urządzenie wnętrz to zadanie jednocześnie i trudne, i bardzo przyjemne. Projektowanie wystroju sypialni powinni uwzględnić kwestie praktyczne, ale również estetykę. O jakich najważniejszych trendach na ten rok nie powinno się zapominać podczas urządzania domowej sypialni?

Najważniejsze trendy wnętrzarskie na 2022 rok

Rok 2022 pod względem stylów wnętrzarskich cechować będzie przede wszystkim duża różnorodność. Obecnie widać już, że pewne, coraz bardziej popularne trendy będą się szybko rozwijać, tym bardziej że znajdują wśród projektantów coraz więcej zwolenników. Z drugiej strony rok dopiero się zaczął i wiele się jeszcze może okazać. Może zdarzyć się, że pojawi się coś zupełnie nowego i nieoczekiwanego, co zawładnie naszą wyobraźnią i mocno wpłynie na to, jak projektowane są sypialnie. Póki co najpewniej trzymać wydaje się jednak tendencja do minimalizmu, czyli takiego urządzania wnętrz, by zapewnić im maksymalną funkcjonalność, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiej prostoty we wzornictwie. Ostatnio popularny stał się styl japandi, który jest ciekawym połączeniem powściągliwej, ale jednocześnie ciepłej japońskiej estetyki i chłodnych stylów skandynawskich. Drewniane meble jak najbardziej znajdą tu swoje miejsce, choć doradzane jest przede wszystkim zachowanie jak najprostszych form. Z drugiej strony coraz więcej projektantów sięga po stylistykę retro. Często widuje się wnętrza urządzone w najbardziej krzykliwej wersji stylu lat osiemdziesiątych, choć wydaje się to mało praktyczne w przypadku urządzania sypialni. Ciekawym, popularnym ostatnio stylem jest kawaii, nawiązujący do jednej z najbardziej popularnych japońskich subkultur. Jest to interesujące połączenie mieszanki różnych stylów retro i funkcjonalnej prostoty.

Jakie kolory są obecnie najmodniejsze?

Na jakie kolory pomalować sypialnię, by uzyskać modne wnętrze? Zależy od wyboru dominującego stylu. W przypadku sypialni urządzonych w stylu japandi świetnym wyborem może okazać się zgaszona, ciepła biel i bardzo jasne, również utrzymane w ciepłej tonacji beże. Praktyczne mogą się okazać również jasne odcienie szarości i brązów. Jeżeli decydujemy się na urządzenie sypialni w stylu kawaii, to naturalnym wyborem jest użycie jasnych pasteli. Z kolei sypialnie retro w stylu lat osiemdziesiątych mają pod względem kolorów do zaoferowania barwy wyraziste i mocne oraz dobrze zaznaczone kontrasty pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia. Niezależnie od wybranego stylu warto jednak pamiętać o tym, że kolory mają też swoje praktyczne znaczenie. Sypialnia jest miejscem przeznaczonym do odpoczynku, w którym najlepiej wybierać kolorystykę, która pozwoli się jak najbardziej zrelaksować.

Drewniane meble do sypialni – czy warto?

Czy w nowoczesnej sypialni sprawdzą się drewniane meble? W 2022 roku jak najbardziej. W sypialniach urządzonych w stylu japandi proste, drewniane meble to doskonały wybór. Warto jednak pamiętać o zachowaniu maksymalnie prostej formy i niewybieraniu mebli zbyt ozdobnych. Zwraca się ty przede wszystkim uwagę na elegancję rozumianą jako połączenie urody, wysokie jakości materiałów i prostoty, bez niepotrzebnego wyrafinowania.

Najmodniejsze akcesoria do wnętrz w 2022 roku

Drewniane meble do sypialni w stylu nieco bardziej zbliżonym do retro sprawdzą się świetnie we wnętrzach urządzonych w stylu kawaii. Doskonałym wyborem w takich sypialniach będą ozdobne meble stylizowane na przełom XIX i XX wieku. W tym przypadku można pozwolić sobie na znacznie więcej elementów dekoracyjnych, choć najlepiej urządzone sypialnie w tym stylu charakteryzują się przede wszystkim smakiem i gustownym doborem poszczególnych elementów wystroju.

Previous post Ile kosztuje reklama w telewizji?
Next post Jak modnie ubrać psa?