Ile kosztuje reklama w telewizji?

Reklama jest nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Istnieją różne formy reklamy. Swoje produkty, usługi, markę osobistą można reklamować w prasie, telewizji, w stacjach radiowych. Poza tym niezwykle popularna jest również reklama w social mediach, na popularnych serwisach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook. Nie można zapomnieć również o YouTubie. Tam wyświetlane są reklamy w podobnej formule, jak w telewizji.

Ile kosztuje reklama w telewizji?

Jeszcze do niedawna najpopularniejszą formą reklamy była reklama w telewizji. To właśnie na ten rodzaj kampanii reklamowych przeznaczono największe środki finansowe. Reklama w telewizji jest też zwyczajnie najdroższa, dlatego też wyemitowanie nawet krótkiego spotu reklamowego to bardzo duży wydatek. Dotyczy to w szczególności określonego czasu antenowego, głównie w godzinach wieczornych, wtedy, gdy wyświetlane są programy informacyjne, a także rozrywkowe. Kilkusekundowy spot reklamowy może kosztować wtedy nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Koszt reklamy w telewizjach regionalnych

Alternatywą dla reklamy w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych jest reklama w stacjach regionalnych. A tych nie brakuje. Tak naprawdę każdy większy ośrodek miejski ma swoją telewizję w której emitowane są programy dla społeczności lokalnej, dotyczące głównie tematów związanych z zdaną lokalizacją. Reklama w TV regionalnej to najczęściej reklama, która dotyczy lokalnych usług. Bywa zamawiana na przykład przez gabinety medycyny estetycznej, gabinety stomatologiczne, szkoły nauki jazdy czy galerie handlowe. Koszt reklamy w telewizji regionalnej jest zdecydowanie niższy niż w telewizji ogólnopolskiej, natomiast zasięg taki reklamy jest też mniejszy. Dociera ona do odbiorców, którzy oglądają telewizję lokalną. Dotyczy to zatem kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy osób.

Koszt reklamy w telewizjach tematycznych

Od kiedy telewizja przychodzi prawdziwą rewolucję, pojawia się coraz więcej kanałów tematycznych, które dotyczą na przykład sportu, mody, zdrowia, gotowania czy podróży. Kanały tematyczne są niezwykle popularne, chętnie oglądane przez osoby, które interesują się daną dziedziną. Ich zasięg jest ogólnopolski. W naszym kraju emitowanych jest sporo kanałów tematycznych, niektóre realizowane są na terenie Polski, inne to kanały zagraniczne, których treści są tłumaczone. jeżeli stacja tematyczna ma zasięg ogólnopolski, koszty do emitowania tam reklamy będą stosunkowo duże, jednak bez wątpienia mniejsze niż w przypadku głównych stacji, takich jak na przykład TVN czy Polsat.

Jak wygląda produkcja spotów reklamowych?

Bez względu na to, w jakiej stacji będzie emitowana reklama, musi być ona zrobiona dobrze, aby przyciągnąć uwagę telewidzów i zapaść w pamięć na dłużej. Nie bez przyczyny na całym świecie funkcjonują konkursy na najlepszą reklamę telewizyjną. Spoty telewizyjne potrafią być prawdziwym majstersztykiem, a firmy marketingowe i reklamowe oraz inne osoby zaangażowane w ich tworzenie to często gwiazdy branży, które za swoją pracę mogą otrzymać naprawdę niesamowicie wysokie wynagrodzenie. Jeżeli pragnie się nakręcić naprawdę dobry spot dla swojej marki, firmy czy usługi, warto skontaktować się z firmami, które zajmują się produkcją spotów reklamowych. A tych w ostatnim czasie nie brakuje. Na rynku znajdują się zarówno uznane, duże agencje reklamowe i PR, jak też młodzi gracze, którzy mają świeże spojrzenie na reklamy i proponują doskonałe rozwiązania. Produkcja spotów reklamowych z dużym stopniu zależy od tego, jakie są fundusze na reklamę. Współcześnie często zatrudnia się do nich nie tylko gwiazdy show-biznesu, ale też influencerów, a zatem osoby znane ze swojej działalności w sieci, na przykład na Instagramie czy Facebooku.

Previous post Biznes suplementów diety
Next post Jak urządzić sypialnie zgodnie z trendami na 2022 rok?